ירקות ותבלינים

גבעול למון גראס טרי

רובנו מכירים את הלמון גראס, בשמותיו הנוספים- עשב לימון או לימונית, כעלים צרים וארוכים כתוספת לימונית עדינה המעשירה את החליטה החורפית. באסיה, יבשת מוצאו, מוכר הלמון גראס על חלקיו השונים- העלה יחד עם הגבעול, כתבלין מעשיר. הוא משתלב בהרמוניה במגוון רחב של מנות, בנוסף לחליטות, יתרונו טמון במרקמו היציב המאפשר בישול ארוך, יחד עם הארומה הלימונית.

אנו, בחוות תקוע, נרגשים להציע ולהכיר לכם את גבעול הלמון גראס עם והארומה הלימונית האהובה ומגוון שימושים רחב.

סגולות בריאותיות- ברפואה העממית הלמון-גראס הוא אחד מעשבי המרפא הזמינים והמוכרים ברחבי העולם. הודות לשמנים האתריים שבו הוא ידוע כצמח מרפא הנוגד עוויתות, מוריד לחץ דם, מוריד חום ומרגיע פרכוסים, משכך כאב, נוגד דלקת, נוגד בחילה, מרגיע שיעול, מחטא, מרגיע מחושים ושלשולים במערכת העיכול וכמרגיע עצבנות וחרדות. כיום נעשים מחקרים הבודקים את יעילותו הרפואית ותרומתו לגוף האדם. המחקרים מצביעים על השפעות רפואיות רבות ומגוונות ובינן השפעות אנטי בקטריאליות, אנטי אמבות, נוגד שלשול, אנטי פטרייתית ואנטי דלקתית. ישנם מחקרים חדשים יותר שמראים שלצמח יש גם פוטנציאל להפחית רמות סוכר בדם.

** רב המחקרים בדקו את השפעת הלמון גראס על חיות מעבדה

הן העלים והן הגבעול מכילים כמות יפה של חומצה פולית. חומצה פולית חיונית לבנייה תקינה של ה DNA וחלוקת התאים בגוף ומהווה רכיב חשוב בבניית מערכת העצבים בשלב העוברי.

חלקי הצמח עשירים גם בויטמינים ובהם ויטמין 5B, 6B ו-1B וכן ויטמין C וויטמין A וכן במינרלים אבץ, אשלגן, סידן, ברזל, מנגן, נחושת ומגנזיום.

שימושים מומלצים- חלקו הבשרני של גבעול הלמון גראס משמש תוספת עשירה בעלת ארומה לימונית מעודנת למגוון רחב של מנות, אסיאתיות ואחרות. הלמון גראס נהדר בשילוב דגים, מרקים, רטבים, קינוחים, גלידות, קוקטיילים ועוד רבים. תוספת של 4-5 טבעות מהגבעול יהפכו כל תה או כוס מים חמים לחליטה בריאה וטעימה.

אופן השימוש- ראשית, מסירים את הקצה המחובר לשורש. ישנן 2 צורות עיקריות לחיתוך הגבעול:    

* פרוסות דקיקות (כמו בצל ירוק)- מתאים למתכונים שבהם הגבעול הינו חלק מהמנה.

* חתיכות גדולות 3-10 ס"מ- מתאים למתכונים בהם הלמון גראס רק משרה טעם (מוציאים אותו מהמנה), מאפשר הפרדה מהירה של הגבעול מהתבשיל. במקרה זה מומלץ לחבוט קלות בגבעול באמצעות מערוך/ עלי ומכתש/ להב רחב של סכין עוד לפני הקיצוץ ע"מ לחשוף את השמנים הארומאטיים.